Kvalitné jímky


Kvalitné jímky
Úvod -> Kvalitné nádrže -> Rotačné tvarovanie plastov

                                        Rotomolding - Rotačné tvarovanie plastov

Charakteristika výrobkov rotačného tvarovania

Výrobok býva väčšinou navrhnutý ako jednoliaty bez akýchkoľvek švov. To však kladie vysoké nároky na jeho konštrukciu - musí byť samovyztužovací, to znamená, že musí byť dostatočne členitý, aby došlo k jeho vystuženie pomocou hrán. U veľkých rovných plôch je problém s tvarovou deformáciou, ktorá nastáva po vybratí z formy a tiež pri ich následnom užívaní (napr. U nádrží, ktoré sú plnené kvapalinami tlačiacim na ich vnútorné steny). Výhodou výrobkov je ich ľahká opraviteľnosť - používané plasty sa dajú zvárať. Pri vlastnom procese tvorby výrobku vo forme je dôležité dobre nastaviť rýchlosti otáčania okolo osí, aby došlo k správnemu a rovnomernému rozloženiu roztaveného plastového prášku a jeho zatečeniu do všetkých častí formy. Reguláciou pohybu formy možno tiež obmedzene docieliť miestneho zosilnenie hrúbky steny.

Štyri kroky k dokonalému výrobku: plnenie, zahrievanie, chladenie, demontáž

Plnenie:

Prvý krok je nasypaní presne definovaného množstva práškového plastu (polyetylénu) do pripravenej hliníkové alebo kovové otvárateľné formy.

Zahrievanie:

Druhý krok je umiestnenie formy do plynovej pece, kde sa forma zahreje na požadovanú teplotu. Pomocou rotačných ramien sa forma v peci otáča okolo dvoch osí a prášok sa v rovnakej vrstve postupne nataví na horúce steny formy a vytvorí tak vnútorné obtlačok formy. Generuje sa len vonkajší povrch výrobku.

    

Chladenie:

Tretí krok je ochladenie formy prúdom vzduchu alebo vodnou hmlou na teplotu, ktorá nám umožní otvoriť formu.

Demontáž:

Posledný krok je demontáž formy a vybratí hotového výrobku. Výsledkom je duté stabilné teleso, ktoré má pravidelnú vnútornú štruktúru a tvarovú pamäť. Proces je relatívne pomalý, ale pretože cena foriem je výrazne nižšia ako napr. U vstrekovanie, možno ľahko vyrábať menšie série výrobkov.

Novinky

Více nádrží a sestav na využití dešťové vody najdete na našem českém e-shopu.

www.nemecke-jimky.eu/

Kontakt

Ger-ekoplast.LK s.r.o

 

Jednatel : Luděk Kröhn

: 03288714, DIČ: CZ03288714

Mail: info@kvalitne-jimky.sk
Tel: +420 777 241 228 

CZplus – pečeť dlouhodobé spolupráce a kvality
Cookies
X zavřít

     Zlava až 40%

Hledáme prodejce na Slovensku.

Záruka 25 let. Sestavy na využití dešťové vody.

Jímky, žumpy, septiky a nádrže na vodu.

Německá kvalita!! Výhodné ceny.